Microsoft CEO’su Yeni Nesil Xbox Konsollarına Talebin Beklenenden Fazla Olduğunu Söyledi

Bu yıl oyuncuların yeni nesil konsollar ile tanıştığı bir yıl oluyor Sony ve Microsoft geçtiğimiz günlerde PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S modellerinin tanıtımını yapmıştı. Önümüzdeki süreçte PS5 ve Xbox Series X modelleri arasında sıkı bir rekabet yaşanması bekleniyor. Xbox konsollarının çıkışına sayılı günler kala Jim Ryan’dan çarpıcı açıklamalar geliyor. Ünlü isim geçtiğimiz günlerde Xbox için geliştirecekleri oyunları PC tarafında da getireceklerini söylemişti.

Bir süredir PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S modelleri için oyuncular ön sipariş verebiliyor. Sony geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in ilk 12 saatlik ön sipariş oranı ile yeni bir rekor kırdığını açıklamıştı. Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer’dan da benzer açıklamalar geldi. Spencer yeni Xbox konsollarına ilginin yoğun olduğunu ve talebi karşılamakta sıkıntı yaşayacaklarını söyledi.

Xbox’a Yoğun Talep Var

Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer, konsollar daha satışa çıkmadan önce yüksek talebi karşılayamayacakları için kullanıcılardan özür diledi. Katıldığı bir podcast yayınında konuşan Spencer,”Yılın geri kalanında arzımızın nasıl olacağını biliyoruz. Arzımızdan daha çok talep geliyor ve insanlardan bunun için özür diliyorum” açıklamasında bulundu.

İlk aylarda Xbox Series X ve Xbox Series S modellerine yoğun ilgi beklediklerini söyleyen Spencer, “Ne kadar enerji olduğunu ön siparişlerde gördük ve birkaç saat içerisinde bitti. Birkaç ay boyunca böyle devam edeceğini düşünüyorum. Arzımızdan daha çok talep olacak” diye konuştu. Spencer ayrıca şahsi olarak önümüzdeki yıllara odaklandığını vurguladı ve zamanının büyük bölümünü buna ayırdığını belirtti.

Microsoft Yeni Nesil Xbox Konsolları için İlk Tanıtım Videosunu Paylaştı

Önümüzdeki aylarda yeni Xbox ve PlayStation konsolları oyuncuların beğenisine sunulacak. Ancak bu konsollar için geliştirilen oyunlardan bir bir erteleme haberleri geliyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un geliştirdiği Halo Infinite’in çıkışının ertelendiği duyurulmuştu. Diğer yandan CD Projekt Red’in iddialı oyunu Cyberpunk 2077’nin çıkışı da Aralık ayına ertelenmişti.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum %5’ten Fazla Düşerek Sert Bir Düzeltme Yaşadı

Xbox Series X ve Xbox Series S, 10 Kasım’da oyuncular ile buluşacak. Yeni nesil konsolların fiyatlarının ülkemizde sırasıyla, 9.299 TL ve 5.399 TL olması bekleniyor. Xbox Series X kullanıcılara üst düzey oyun deneyimi vadediyor. Konsol varsayılan ayarlarda 4K 120 FPS çözünürlükte çalışacak.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın