Mahalle bakkallarında vatandaşın cebini rahatlatacak uygulama hayata geçiyor

Büyük zincir marketlere karşı ayakta kalma savaşı veren mahalle bakkallarını canlandıracak yeni bir proje hayata geçiriliyor. “Koop bakkal” projesi ile Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında satılan ürünler artık mahalle bakkallarında da satılabilecek.

ANKARA DAHİL 6 İLDE BAŞLAYACAK

“Koop bakkal” olabilmek için 5 yıllık esnaf olma şartı aranıyor. Anlaşmaya varan bakkal ve marketler, dükkan önüne uyarı levhası asacak. Projeyle hem küçük esnaf desteklenmiş olacak hem de vatandaş Tarım Kredi’de satılan ürünlere çok daha kolay ve ucuz bir şekilde ulaşabilecek. Pilot uygulama önce Ankara başta olmak üzere 6 ilde başlayacak, daha sonra yaygınlaştırılacak.

ÜRÜNLER İNDİRİMLİ VERİLECEK

Anlaşmalı bakkallar, dükkanlarındaki bir rafını Tarım Kredi Kooperatifi ürünlerine ayıracak. Bakkallara ürünler iskontolu şekilde verilecek.

“PİYASAYI CANLANDIRACAK ADIM”

Show Haber’e konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan bir bakkal, “24 yıllık esnafım. Hem vatandaş ihtiyacını giderir. En iyi yer en yakın yerdir. Piyasayı canlandırmak bakımından olumlu bir şey.” ifadelerini kullandı.Olgun Kızıltepe Olgun Kızıltepe [email protected] Haberler.com – Ekonomi

Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Güney Kore Merkezli 20 Kripto Para Borsası Düzenleyiciler ile Anlaştı

Yorum yapın