Konuşma yaparken HDP’lilerin şarkı açmasına sinirlenen Soylu ateş püskürdü: Daha ne özgürlüğü istiyorsunuz, kepazeler

İstanbul Esenler’de halka hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşması sırasında aynı meydanda şarkı açan HDP standına tepki gösterdi. Bakan Soylu, “Bu ülkede özgürlük ve demokrasi yok derler, be kepazeler bu ülkenin İçişleri Bakanı konuşuyor. Orada istediğinizi yapıyorsunuz. Daha ne özgürlüğü istiyorsunuz? Tam 45 dakikadır saygısızlık ve nezaketsizlik yapıyorsunuz. Hala özgürlük istiyorsunuz” dedi.

İçişleri Bakanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Esenler’de vatandaşlar ile buluştu. Makam aracı Togg ile Esenler Dörtyol Meydanı’na gelen Bakan Soylu, ardından alanda toplanan vatandaşlara seslendi.

“MİLLETİMİZİ PKK’YA MUHTAÇ ETMEDİK”

Bakan Soylu şunları söyledi: “Sizlere bir selamım var. Bu milletin sevgilisi tam 21 yıldır bu ülke için hizmet eden ve ‘Ben sadece milletimin ve Allah’ın önünde eğilirim’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Bu devletimizin kararlığını göstererek okullar, camiler, yerli otomobiller yaptık. Bu milletimizi PKK’ya muhtaç etmedik. Döviz operasyonları yaparak ekonomimize saldırdılar ama müsaade etmeyerek birlik içerisinde durduk.

“KAMU DÜZENİMİZİ HİÇ KİMSEYE BOZDURMADIK”

Suriye iç savaşından sonra dünyanın en büyük göç dalgası ile karşı karşıya kaldık. Bu göç dalgasıyla alakalı dünyada büyük olaylar oldu ancak Türkiye’de bir tek büyük toplumsal olay gerçekleşmedi. Ufak olaylara ise güvenlik güçlerimiz hemen müdahale ettiler. Biz kardeşimize sahip çıktık ama kamu düzenimizi hiç kimseye bozdurmadık ve tedbirlerimizi ona göre aldık.

“BİZ KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMADIK”

Pandemi ile karşı karşıya kaldık. Kimse kimseyle görüşemez hale geldi. Biz kimseyi yalnız bırakmadık. Avrupa’da insanlar hastanelerin bahçelerinde içeriye giremeden öldüler. Kılıçdaroğlu çıkıp şehir hastanelerine ‘israf’ demişti ama yaptık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na destek ilan etmesinin ardından Yeşil Sol Parti ve HDP toplanıyor: Tavrımızı açıklayacağız

“SAYGISIZLIK YAPIYORSUNUZ”

Bakan Soylu, konuşması sırasında aynı meydanda şarkı açan HDP standına tepki gösterdi. Soylu, “Bu ülkede özgürlük ve demokrasi yok derler, be kepazeler bu ülkenin İçişleri Bakanı meydanda konuşuyor, orada istediğinizi yapıyorsunuz daha ne özgürlüğü istiyorsunuz. Tam 45 dakikadır saygısızlık ve nezaketsizlik yapıyorsunuz, hala özgürlük istiyorsunuz. Onlar her PKK’lı terörist öldüğünde gözyaşı döktü canları acıyor, bu nedenle yapıyorlar” diye konuştu.

Sizce Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olması seçimlerin 2. tura kalmasında etken olacak mı?

— Haberler.com (@Haberler) April 19, 2023 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Halkların Demokratik Partisi Süleyman Soylu İstanbul Yerel Politika Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir