İstanbul’da toplu taşımada yeni dönem! Banka kartları İstanbulkart yerine kullanılabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ekim ayı toplantısı, Bakırköy’deki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Ufuk Karakaya başkanlığında bugün yapıldı. Toplantıda, artan maliyetler nedeniyle toplu taşıma ücretlerine zam talebi görüşüldü. Toplantıda; İETT, Metro İstanbul, Minibüsçüler Odası, Taksiciler Odası, Dolmuş Derneği ve Turyol’dan gelen yüzde 25 ile yüzde 50 arasında değişen zam talepleri ele alındı.

İBB YÜZDE 24,79 ZAM TALEBİ REDDEDİLDİ

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de asgari ücret, enflasyon, yakıt artışı oranları ve sektörden gelen talepleri dikkate alarak toplu ulaşıma yüzde 24,79 oranında zam yapılmasını teklif etti. Teklifte, tam biletini 7,67 TL’den 9,57 TL’ye, takside kısa mesafe ücretinin 28 TL’den 35 TL’ye, minibüste indi-bindi ücretinin 5,25 TL’den 6,55 TL’ye, taksi dolmuş ücretinin de 13,25 TL’den 16,55 TL’ye çıkarılması öngörüldü. Teklif, yapılan görüşmelerin ardından Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’deki (UKOME)’deki hükümet temsilcilerinin çoğunluk oylarıyla reddedildi.

TOPLU TAŞIMADA BANKA KARTLARI KULLANILABİLECEK

İstanbulkart dışındaki kredi kartı, ön ödemeli kart, banka kartı gibi açık çevrim kartların toplu ulaşımda kullanılmasına ilişkin düzenleme ise oybirliğiyle kabul edildi.Kaynak: ANKA / Güncel

Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Araç sahipleri dikkat! Benzin ve LPG'ye bir zam daha geliyor

Yorum yapın