İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı ile ilgili sitem dolu paylaşım: Bu takdiri kamuoyunun vicdanına sunarız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 18.4’lük kilometrelik Sefaköy- Beylikdüzü-TÜYAP metrosunun yapımı ve 300 metrobüsün alımı yeni yılın Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer almadı. Hat, programa alınmadığı için İBB Meclisi’nin onay verdiği kredi kullanılamayacak.

“BU TAKDİRİ KAMUOYUNUN VİCDANINA SUNARIZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından sitem dolu paylaşım yaptı. İmamoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sefaköy- Beylikdüzü-TÜYAP metrosunun yapımı ve 300 metrobüsün alımı için hazırdık. Ancak 2023 Cumhurbaşkanlığı yatırım programında, 2 yatırıma da yer verilmedi. Bu ‘takdir’, bulduğumuz finansmanı da kullanılamaz hale getirdi. Bu ‘takdiri’ kamuoyunun vicdanına sunarız.”İmamoğlu, bir kez daha hükümete takıldı!

GEÇTİĞİMİZ SENE DE YATIRIM PROGRAMINA ALINMAMIŞTI

Öte yandan 3.5 milyon kişiye hizmet etmesi planlanan Sefaköy- Beylikdüzü-TÜYAP metrosu, geçtiğimiz sene de Cumhurbaşkanlığı kamu yatırım programına alınmamıştı. İmamoğlu, o dönem yaptığı açıklamada, “Bütün metrobüs duraklarına, üst geçitlerine yazdıracağım. ‘Ey halkımız sizin metroyla buluşmanızı engelliyorlar.’ Şimdi bunları her yere yazacağım. Ve insanlarımızın duymasını sağlayacağım” demişti. Hattın geçeceği ilçelerdeki belediyeler de, “Metroma engel olma” afişleriyle tepkilerini dile getirmişti.

BORÇLANMA TALEBİNE ŞARTLI ONAY

Sefaköy-Beylikdüzü-TÜYAP Metro Hattı için 925 milyon 396 bin 200 dolar dış borçlanma talebine, İBB Meclisi’nin Kasım 2022 oturumlarında onay çıkmıştı. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, şart olarak sunulan İller Bankası’nın İBB’ye bugüne dek hiç kredi vermediğini söylemişti. Sizce 6’lı Masa’nın adayı kim olacak? @kilicdarogluk | @ekrem_imamoglu | @mansuryavas06 | @alibabacan — Haberler.com (@Haberler) January 13, 2023 Haberler.com / Turan Yiğittekin – Güncel

Metro İstanbul Ekrem İmamoğlu Politika Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Facebook, Koronavirüsle İlgili Yanlış Bilgiye Maruz Kalan Kullanıcıları Uyaracak

Yorum yapın