Huawei’den Sonra Xiaomi de 200W Hızlı Şarj Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon modellerine her geçen dönem yenilerinin eklendiğine tanık oluyoruz. Hemen herkes tarafından kullanılan bu cihazların geçmiş yıllardan bu yana büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi, OPPO gibi şirketler sektörün önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor.

Şirketlerin birbirinden iddialı modelleri ile rekabetin de arttığını görüyoruz. Akıllı telefonlar işlemci, kamera ve şarj teknolojisine yönelik hızlı bir gelişim içerisinde. Son yıllarda özellikle Android ekosistemindeki yeni nesil telefonların hızlı şarj teknolojileri ile dikkatleri üzerine çektiği görülüyor.

Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler bu alana yönelik büyük yatırımlar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei CEO’su Richard Yu, halihazırda 200W hızlı şarj teknolojisine sahip olduklarını söylemişti. Bir diğer Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin de benzer seviyede hızlı şarj altyapısı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Xiaomi 200W Şarj Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon üreticileri yeni nesil modellerinde hem batarya kapasitelerini hem de hızlı şarj teknolojilerini sürekli geliştirmeyi amaçlıyor. Son dönemde fiyat performans odaklı modelleri ile dikkat çeken Xiaomi’nin 200W hızlı şarj cihazı üzerinde çalıştığı öğrenildi. Günümüzde akıllı telefonlar 125W gibi hızlı şarj teknolojilerine sahip olmakta.

Xiaomi’nin 200W planları ise şarj teknolojisine dair tüm ezberleri bozacak gibi görünüyor. Çinli şirket geçtiğimiz günlerde 80W hızlı şarj sisteminin duyurusunu gerçekleştirmişti. 200W şarj sisteminin 2021 yılı içerisinde duyurulabileceği belirtiliyor. Tabi bu sistem şirketin tanıtacağı amiral gemisi bir modelde yer alacaktır.

Xiaomi Türkiye Pazarı için Dijital Satış Platformunu Duyurdu

Xiaomi’nin en güçlü telefonu Mi 10 Ultra’nın 4.500 mAh bataryası 120W hızlı şarj ile 21 dakika içerisinde tam doluma ulaşıyor. Uzmanlar bu denli hızlı şarj edilen telefonların fazla ısındığına dikkat çekiyor. Yüksek ısı bataryanın ömrünü olumsuz etkiliyor. 200W seviyede şarj altyapısı için ısınmayı engelleyecek optimizasyonların yapılması gerekiyor.

İlgili Haber:  Samsung Beklenen Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold 2 için Seri Üretime Başladı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın