Huawei Türkiye’de Tüketiciyi Memnun Eden Şirketlerin Başında Geliyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında son yıllardaki yükselişi ile Çin merkezli Huawei geliyor. Telekomünikasyon ve akıllı telefon pazarındaki girişimleri ile adından söz ettiren teknoloji devi geliştirdiği ürün ve servislere her geçen gün yenilerini ekliyor. Bilindiği üzere şirket yükselişinin yanı sıra ABD ambargosu ile gündemden düşmüyor.

Ulusal güvenlik tehdidi olarak görülen teknoloji devinin ABD’li şirketler ile ticaret yapması engelleniyor. Çinli şirket tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Akıllı telefonlar başta olmak üzere pek çok ürünü Türkiye pazarında satışa sunan Huawei, müşteri memnuniyetine de büyük önem veriyor.

İş dünyasına hitap eden ABD’li dergi Fast Company’nin yaptığı araştırma Huawei’nin ülkemizdeki müşteri memnuniyeti ile öne çıktığını gösteriyor. Açıklanan Türkiye Müşteri Deneyim Endeksi sonuçlarında Huawei zirvede yer aldı.

Huawei Türkiye’de Müşteriyi Memnun Ediyor

Bahçeşehir Üniversitesi Dr. Nihat Tavşan ve Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Can Erdem danışmanlığında Turkcell Global Bilgi tarafından Türkiye’de saha araştırması yapıldı. 20 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştiren araştırmada farklı sektörlerde hizmet veren markaların tüketici üzerindeki memnuniyeti ölçüldü. Bu araştırma geçtiğimiz yıl yapılmış ve müşteri deneyimi olgunluk düzeyi yüzde 69 olarak açıklanmıştı.

Bu yıl yapılan araştırmada bu düzeyin yüzde 72.7’ye yükseldiği belirtildi. 5 bin 300 katılımcının yer aldığı çalışmada 16 farklı sektör ve 15 bin 73 marka değerlendirmeye alındı. Çalışmada Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, elektronik sektöründe müşteri memnuniyetinde ilk sırada yer aldı.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Müdürü Seth Wang rekabetin sürekli arttığını ve müşteri deneyiminin her geçen gün daha önemli bir hal aldığına dikkat çekti.

Huawei, HarmonyOS Betasını Yayınlayacağı Tarihi Açıkladı

Wang açıklamasının devamında “Müşteri beklentileri de bu dinamiğin bir parçası olarak dönem dönem değişimler gösteriyor. Marka olarak tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de ürünlerimizin tüketicilerimize en yüksek memnuniyet düzeyini sağlamasını hedefliyoruz. Ürünlerimizi satın alan kullanıcılar, sadece alırken değil, kullanım döneminde de Huawei’nin desteğini hissediyorlar.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haber:  Son Dakika! İhracat, 2022 Ocak-Ekim döneminde geçen yıla göre yüzde 15,4 artarak 209,5 milyar dolar oldu

Wang fiziksel ve dijital servisler ile tüketicilere en iyi deneyimi yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Müşteri memnuniyeti açısından sektöre liderlik eden bir marka olmalarının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Wang, “Bu tür ödülleri şirketimiz açısından, daha iyisini yapmak üzere bir motivasyon olarak görüyoruz. Tüketicilerimize de bu deneyimi bu denli olumlu şekilde yansıttıkları için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Huawei, Honor’u Satmaya Hazırlanıyor

Çinli teknoloji devi Huawei’nin alt şirketleri Honor, akıllı telefon ve akıllı televizyon başta olmak üzere pek çok ürünü ile biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin bünyesinde tuttuğu Honor için satış planı yaptığı iddia edilmişti. Gelen son haberler bu iddiaların gerçeklik payı olduğunu gösteriyor.

Artan ABD yaptırımları Huawei’yi yeni çözümler aramaya itiyor. Bu çözümlerden birisi ise Honor’un satılması olabilir. Reuters’ın haberine göre teknoloji devi Honor’u 15 milyar dolara Digital China Grup firmasına ve Shenzhen şehir yönetiminin yer aldığı bir gruba satmayı planlıyor. Satışın gerçekleşmesi halinde yönetim ve personel kadrosunda bir değişiklik yaşanmadan faaliyetlere devam edileceği belirtiliyor.

Satış işleminden sonra önümüzdeki üç yıl içerisinde Honor’un halka arz edilmesi planlanıyor. Huawei’nin Honor’un satılmasına dair detaylı bilgilendirmeyi 15 Kasım tarihinde yapacağı iddia ediliyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın