Güney Kore Düzenleyicisi Kripto Para Platformlarında Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Kılıyor

Güney Kore son dönemde kripto para piyasasına yönelik düzenlemeleri ie sıkça gündeme geliyor. Son bir habere göre Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) bankaları kripto borsalarını yüksek riskli müşteriler olarak sınıflandırmaya ve finansal işlem izleme ve kullanıcı kimliği doğrulamasını güçlendirmeye teşvik ediyor.

Bankalardan kimlik doğrulama sürecine uymayı reddeden müşterilere hizmet vermemeleri ve şüpheli finansal işlemleri ülkenin kara para aklamayla mücadele birimine bildirmeleri isteniyor.

Eylül’e Kadar Süre Verildi

Ülkede 24 Eylül tarihine kadar kripto para borsalarının gereken lisans ve uyumlulukları sağlaması gerekiyor. İstenen düzenlemelere halen uyum sağlamamış 60 kripto para borsası olduğu belirtiliyor. En büyük dört borsa ise gerekli düzememelere uyum sağlamış durumda.

Düzenleyici birim, bu aydan sonra ödünç alınan veya sahte hesaplar kullanılarak yapılan tüm işlemleri sonlandırmayı planlıyor. Yeni yönerge ile borsanın batması durumunda kripto yatırımcılarının fonlarının korunması amaçlanıyor.

Coinbase Borsası New York’ta Ofis Kurmayı Planlıyor

Güney Kore dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri olarak biliniyor. Ülkede vergilendirme başta olmak üzere pek çok düzenleme üzerinde çalışılıyor. Hükümet bu hamleler ile piyasa üzerindeki kontrolünü artırmayı amaçlıyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Ekonomi

İlgili Haber:  MetaMask Kullanıcılarını Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyardı

Yorum yapın