GSM Operatörleri Kullanıcılara 1 GB Ücretsiz İnternet Hediyesi Verecek

Günümüzde akıllı telefonlar hemen herkesin başlıca iletişim aracı haline gelmiş durumda. Corona virüsü nedeniyle insanların evlerine kapanması nedeniyle akıllı telefonlara ve mobil uygulamalara olan ilgi katlanarak artıyor. Bu nedenle insanların internet paketlerinin fazla olması gerekiyor. Bu çerçevede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile GSM operatörleri arasında yapılan görüşme ile ramazan ayı çerçevesinde cep telefonu kullanıcılarına 1 GB internet hediye edileceği açıklandı.

Bakan Adil Karaismailoğlu ile ülkemizde faaliyet gösteren GSM operatörlerinin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirildi. Bakan Karaismailoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, yeni kararlara dair önemli açıklamalar yaptı. Mobil abone sayısının bu yıl itibarıyla 81 milyonu geçtiğini söyleyen Karaismailoğlu, Türkiye’nin altyapısındaki başarıya dikkat çekti.

GSM Operatörlerinden İnternet Hediyesi

Bakan Karaismailoğlu vatandaşlara ücretsiz verilecek 1 GB internet hediyesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Corona virüsü süresince internet kullanımının arttığına dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “İhtiyaç haline gelen internet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla tüm GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına bir destek istedik. Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakatla tüm operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine vatandaşımızın her birine ramazan ayında 1’er GB interneti ücretsiz sağlayacak.” diye konuştu.

Zoom’un Kullanıcı Sayısı Salgın Etkisiyle 30 Katına Çıktı

Bakan Karaismailoğlu ayrıca sağlık çalışanları için de 3 aylık süre ile toplamda 15 GB ücretsiz internet ve 15 bin dakika görüşme hizmeti verileceğini söyledi. Sağlık çalışanlarının yaptığı fedakarlıklardan bahseden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, “Onlar bizler için, insanımız içi sevdiklerinden ayrı kaldılar. Elimizden gelen her şeyi de sağlık çalışanlarımız sevdiklerine kavuşabilsin diye seferber etmeye hazırız.” ifadelerinde bulundu.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

İlgili Haber:  Tencent, ABD’nin Yaptırım Uyguladığı Çinli Şirketler Arasına Eklenebilir

Teknoloji

Yorum yapın