Google Yeni Bir Video Aracı ve VPN Uygulaması Tanıttı

Silikon Vadisi’nin en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google çok büyük bir hizmet alanına sahip olmakta. Arama motoru, YouTube, Android, Chrome, Haritalar, Gmail, Drive gibi başlıca hizmetlerin geliştiricisi olan teknoloji devi, milyonlarca kullanıcıya birbirinden iddialı hizmetler sunmayı sürdürüyor. Google ve YouTube’un çatı şirketi olan Alphabet kısa zaman önce yılın üçüncü çeyrek verilerini açıkladı.

Açıklanan veriler reklam gelirlerinin arttığını ve büyümenin sürdüğünü gösteriyor. Şirket teknoloji sektörünün içerisinde şirketlere ve kullanıcılara yönelik iki yeni araç geliştirdi. Bunlardan birincisi video aracı oldu. Yapay zeka destekli bu uygulama şirketlerden gerekli bilgileri topluyor ve yeni bir tanıtım videosu oluşturuyor. Bir diğer hizmet ise VPN aracı oldu. Şirketin genişletilmiş bulut depolama alanı sunan hizmeti Google One için özel bir VPN geliştirildi.

Google’dan Yeni Video Aracı

Google tanıtım için çok büyük bütçeler ayıramayan şirketler için yeni çözüm getirecek bir araç geliştirdi. Yapay zeka destekli Url2Video adlı araç şirketlerden gerekli bilgileri alıyor ve yapay zeka altyapısı ile özel bir tanıtım videosu oluşturuyor. Kullanıcılar oluşturulacak olan videonun süresini ve boyutlarını kendisi belirleyebilecek. Genelde dev şirketler bu gibi tanıtımlar için ajanslar ile iş birliklerinde bulunurlar.

Google, Play Store’da Kullanıcılara En Uygun Uygulamayı Tavsiye Edecek

Ancak bu gibi faaliyetlere bütçe ayıramayan küçük ölçekli şirketler için bu video aracının oldukça yararlı olacağını söyleyebiliriz. Url2Video alanında uzman tasarımcılar tarafından hazırlandı. Araç oluşturulacak olan video için web siteleri üzerinden en uygun görselleri ve metinleri seçebiliyor. Daha önce benzer bir aracı Çinli arama motoru devi Baidu kullanıma sunmuştu. Google’ın geliştirdiği video aracında ek olarak seslendirme özelliğinin de eklenmesi planlanıyor.

Google One için VPN Hizmeti

Son yıllarda VPN uygulamalarının kullanım oranlarının hızla arttığına tanık oluyoruz. Ülkemizde de erişim engeli bulunan sitelerin artması VPN uygulamalarına olan ilginin artmasına neden oluyor. Teknoloji devi Google One kullanıcılar için yeni bir VPN aracı geliştirdiğini duyurdu. Daha önce Google Fi projesinde kendisini gösteren bu araç artık Google One platformunda da erişilebilir olacak.

İlgili Haber:  Pandemi Gelecek Yıla Sarkarsa Dünya Turizmindeki Kayıp 3,3 Trilyon Doları Bulacak

Şirketten yapılan duyuruda, “Verilerinizin güvende olduğuna dair içinizin rahat etmesini sağlamak için, Android telefonunuz için ekstra bir çevrimiçi koruma katmanı sağlamak üzere 2 TB ve üzeri planlarımızda Google One’ın yeni VPN’sini duyuruyoruz.” ifadelerine yer verildi.

VPN uygulamalarından iyi bir hizmet almak için ücretli abone olmak gerekiyor. Google ise kullanıcılar için bu hizmeti ücretsiz olarak sunacak. Bulut barındırma hizmeti olan Google One için ayda 9.99 dolar ödemek gerekiyor ve beraberinde VPN uygulaması için ek bir ücret talep edilmiyor. Uygulama 5 kişi tarafından kullanılabiliyor. Şu an için Android uygulaması olarak sunulan hizmetin ilerleyen dönemde iOS, Windows ve Mac cihazlarında da kullanıma sunulması planlanıyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın