Google Stadia Oyunları Aile Bireyleri ile Paylaşmayı Mümkün Kılacak

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Başta arama motoru hizmeti olmak üzere pek çok ürün ve servisin geliştiricisi olan şirket, son dönemde bulut teknolojisine yönelik yatırımlarıyla da adından söz ettiriyor.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında bulut oyun servisi Google Stadia kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Sistem oyunları Google sunucularında barındırıyor ve kullanıcıların aylık abonelik bedeli karşısında hizmet alması üzerine kurulu. Google Stadia deneyiminin tatmin edici olması için kullanıcıların yüksek hızlı internet altyapısına sahip olması gerekiyor.

Henüz yolun başında sayılan Stadia için Google, hizmet kalitesini iyileştirmek adına yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlar arasında sahip olunan oyun sayısı ve yeni stüdyoların alınması yer alıyor. Diğer yandan aile bireylerinin hizmetten yararlanması için yeni bir özellik dağıtılmaya başlandı. Kullanıcıların beklediği Aile Paylaşımı özelliği oyuncuların beğenisine sunuluyor.

Aile Paylaşımı Özelliği Geliyor

Günümüzde dijital mecralar üzerinden hizmet veren pek çok platformun aile planına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Netflix, Spotify, Apple Music gibi milyonlara ulaşan servisler aile bireylerine özel paketler hazırlıyor. Bu durum bulut oyun akış hizmeti Google Stadia’da kendisini göstermeye başlıyor. Google’dan yapılan duyuruda Stadia için Aile Paylaşımı özelliğinin dağıtımının başladığı belirtildi.

Adından da başladığı üzere aynı aile grubunda olan kişiler Stadia’daki oyunları birbirleri ile paylaşabilecek. Google bu hizmetten yararlanmak için Stadia Pro abonesi olma şartı aramıyor. Ancak aile bireyleri arasında bir kişi Stadia Pro abonesi ise erişim sağladığı ücretsiz oyunları gruptaki diğer kişiler ile paylaşabilecek. Dolayısıyla bir kişinin Stadia Pro abonesi olması ile gruptaki tüm üyeler bu hizmetten yararlanmış olacak.

Nvidia’nın GeForce Now Servisi Android’den Sonra iOS’a Gelebilir

Aile Paylaşımı özelliği mobil uygulamadan ya da internet sitesi üzerinden aktif hale getirilebiliyor. Grup oluşturmak isteyenler avatarlarına ve sonrasında ‘Aile’ yazısına tıklayarak bu işlemi yapabilir. Gruba eklenecek kişilerin aynı aileye ait olmasının kanıtlanması gerekiyor. Aile Paylaşımı özelliğinin dağıtımının bir hafta süreceği belirtiliyor. Google bu hizmet için bir de destek sayfası oluşturdu. Ayrıntılı bilgilere buradan üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Haber:  Paladyum Mayıs’ın Son Gününde 1 Haftanın Yükseğini Gördü

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Hobi – Eğlence

Yorum yapın