Google Chrome’un Android Sürümüne Gizli Modda Ekran Görüntüsü Alma İmkanı Geliyor

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından birisi web tarayıcısı Chrome olmakta. Tarayıcı kendi pazarının yüzde 70’ine hakim durumda. Google bu payı korumak ve daha da artırmak adına kullanıcı dostu yeni özellikler geliştirmeyi aralıksız sürdürüyor. Chrome’un bu denli yüksek bir kitleye sahip olmasında Android işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olmasının büyük rol oynadığını söyleyebiliriz.

Mobil cihaz kullanıcılarının en çok yaptığı işlemlerden birisinin ekran görüntüsü almak olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Chrome için ekran görüntüsü deneyimini iyileştirecek bir özelliğin test edildiği ortaya çıkmıştı. Özellik ile kaydırarak ekran görüntüsü almak mümkün olacak. Yazılım devi ekran görüntüsü almaya yönelik yeni bir kolaylık daha sağlamaya hazırlanıyor.

Gizli Modda Ekran Görüntüsüne İzin Verilecek

İnternette gizlilik odaklı bir deneyim elde etmek isteyenler tarayıcıların gizli mod seçeneklerini kullanmayı tercih ediyor. Chrome’da da bu amaca hizmet eden Gizli Mod bulunuyor. Bu şekilde tarayıcı geçmişi başta olmak üzere pek çok veri kayıt altına alınmıyor. Chrome’un Android uygulamasında Gizli Mod açıkken, kullanıcıların ekran görüntüsü almasına izin verilmiyordu.

Microsoft Edge, Google Chrome’dan Kullanıcı Çekmeyi Sürdürüyor

Google’ın bu uygulamasının altında kullanıcıların gizlilik endişeleri yatıyordu. Ancak bu durumun değiştiği ortaya çıktı. Geliştiriciler gizi mod kullanılırken ekran görüntüsü alınmasına imkan sağlayacak bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Şu an için bu özelliğin test aşamasında olduğu belirtiliyor.

Android kullanıcıları Chrome’un gizli penceresinden ekran görüntüsü almak için üçüncü parti programlardan yararlanabiliyor. Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak güncelleme ile Chrome’un Android sürümünde doğrudan ekran görüntüsü almak mümkün hale gelecek.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

İlgili Haber:  Gaziantep ve Mardin'deki 2 saha için petrol arama ruhsatı verildi

Yorum yapın