Google, Android TV’deki Stadia Deneyimini İyileştiriyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google, milyonlarca kişiye ürün ve servis hizmeti sunuyor. Şirket geçtiğimiz yılın Kasım ayında bulut oyun servisi Stadia’yı kullanıcıların beğenisine sunmuştu. İnsanları yüksek donanımlara sahip bilgisayar ve konsol alma ihtiyacını ortadan kaldıran Stadia, çevrimiçi olarak oyun deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlıyor. Oyun tutkunları Stadia’ya farklı platformlar üzerinden ulaşabiliyor.

Bu platformlardan birisi ise yine Google imzalı Android TV olmakta. Stadia yüksek internet altyapısına sahip bölgelerde 4K görüntü deneyimi sunuyor. Son haberlere göre Stadia’nın 4K özelliği önümüzdeki günlerde Android TV kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. Uzmanlar Stadia’nın geniş çevrelere yayılması ile beraber oyun dünyasına yeni bir yön verebileceğini ifade ediyor.

Android TV için Stadia Müjdesi

Google Stadia’nın 2.16 sürümü ile beraber Android TV’de 4K desteğinin olacağı açıklandı. Stadia platformu bugün için herhangi bir akıllı televizyon modeli tarafından kullanılamıyor. Ancak Android TV kullanıcıları artık Stadia’yı 4K çözünürlük ve 60 FPS ile akıcı bir şekilde kullanabilecek. Şirketin özellikle son dönemde yaygınlaşan 4K TV’ler için bu özelliği getirmesi oldukça mantıklı görünüyor.

Stadia’ya gelecek bir diğer özellik ise Capture Link Sharing olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar bu özellik ile oyun içerisinde aldıkları ekran görüntülerini arkadaşları ile ya da başka kişiler ile paylaşma imkanına sahip olacak. Özellik fotoğraf paylaşımına izin vermiyor ancak link olarak paylaşılacak. Google, Stadia için eksikliği hissedilen bir özellik daha geliştiriyor.

Google, COVID-19 Etkisindeki İlk Çeyrek Verilerini Açıkladı

PlayStation ve Xbox kullanıcılarının sıkça kullandığı metin tabanlı sohbet özelliği, Stadia için de kullanılabilir olacak. Teknoloji devi ayrıda Android kullanıcıları için başarımlar bölümünü getirmeye hazırlanıyor. Steam’de olan sistemin bir benzeri olacak ve Stadia kullanıcıları oyunlarda elde ettikleri başarıları oluşturulan bölümde gösterebilecek.

İlgili Haber:  Microsoft’un Xbox Series X Konsolu Tahmin Edilenden Fazla Isınabilir

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın