Facebook’un Patronu Zuckerberg, WhatsApp’ın Günlük Mesaj Trafiğini Açıkladı

Sosyal medya devi Facebook dünyanın en büyük platformlarından biri konumunda. Şirket ayrıca Instagram ve anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın da sahibi konumunda. Uygulama alanında en çok kullanılan platform olmakta ve kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Şirket bu sayıyı artırmak adına yeni özellikler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta kaçırılan grup aramalarına sonradan katılma imkanı geleceği ortaya çıkmıştı.

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg belirli zaman aralıkları ile yaptığı açıklamalarda gelinen nokta ve geleceğe dair önemli değerlendirmelerde bulunuyor. Son rakamlar WhatsApp’ın dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısı olduğunu gösteriyor. Bunun yanında uygulamanın ne sıklıkla kullanıldığı da büyük önem arz etmekte. Zuckerberg WhatsApp’ın günlük kullanım oranı hakkında açıklamalarda bulundu.

Zuckerberg’den WhatsApp Açıklaması

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp’ta bir gün içerisinde 100 milyarı aşkın mesaj gönderildiğini söyledi. WhatsApp’ın yanı sıra Telegram, Messenger, WeChat gibi mesajlaşma uygulamaları da milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Ancak dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması unvanının halen WhatsApp’ta olduğunu söyleyebiliriz.

Mesajlaşma uygulamasının CEO’su Facebook’a geçmeden önce 2014 yılında Jan Koum idi. Koum o dönem açıklamasında günde 50 milyar mesaj gönderildiğini söylemişti. O zaman uygulamanın kullanıcı sayısı 500 milyonun altındaydı. Bugün itibarıyla aktif kullanıcı sayısının 2 milyarı geçtiği biliniyor. Dolayısıyla artan kullanıcı sayısı ile beraber gönderilen mesaj oranında düşüş yaşandığı görülüyor.

WhatsApp İşletmelere Mesajlaşma Yoluyla Ürün Satma İmkanı Tanıyacak

WhatsApp’ın başındaki isim Will Cathcart ise açıklamasında, “Bu yıl hepimiz sevdiklerimizi takip etmek ve işlerimizi yapmak için her zamankinden daha fazla mesajlaşmaya güvendik. WhatsApp’ın her gün kabaca 100 milyar mesaj iletebildiğinden gurur duyuyoruz ve önümüzdeki yol için heyecanlıyız” ifadelerine yer verdi. Rakamlar WhatsApp’ın önümüzdeki dönemde de en popüler mesajlaşma uygulaması olmaya devam edeceğini gösteriyor.

İlgili Haber:  Covid-19 Vakalarının Artması Ons Altını 8 Yılın Zirvesine, Gramı 387 TL’ye Taşıdı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın