Facebook ve Instagram’da Popüler Hesapların Konum Bilgileri Görünür Olacak

Dev sosyal medya platformu Facebook, sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp ile beraber dünya genelinde milyarlarda kişiye erişim sağlıyor. Şirket bu etkileşimini artırmak adına uygulamalarını sürekli yeni özellikler ile güncellemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un iOS uygulaması için geliştirdiği karanlık mod görselleri ortaya çıkmıştı. Instagram tarafında ise kullanıcıların yorumlarını öne çıkarılacak yeni bir özellik test ediliyor.

Sosyal medya devi geliştirmiş olduğu pek çok özelliği tüm uygulamalarında kullanıma sunma yoluna gidiyor. Bunlardan başlıcası ise hikayeler olmakta. Şirket Facebook ve Instagram kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir karar aldı.

Buna göre her iki uygulamadaki popüler hesapların konum bilgileri gösterilecek. Sosyal medya devinin kullanıcılarına daha şeffaf bir deneyim sunmak adına böyle bir karar aldığı belirtiliyor. Şu an test sürecinde olan özelliğin önümüzdeki günlerde dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Popüler Hesaplara Yönelik Düzenleme

Bilindiği üzere geçtiğimiz süreçte Facebook, sıkça veri ihlalleri ile adından söz ettirmişti. Özellikle Cambridge Analytica başta olmak üzere, pek çok ihlal yaşanmış ve şirket büyük cezalar ödemek durumunda kalmıştı. Bu durumların tekrarlanmaması adına sosyal medya devi almış olduğu yeni kararlar ile dikkat çekiyor. Instagram ve Facebook bünyesinde çok sayıda yüksek etkileşime sahip hesap bulunuyor. Oldukça fazla takipçisi olan bu hesapların yaptığı paylaşımlar, adeta beğeni ve yorum yağmuruna tutuluyor.

Bu hesapların artık konum bilgilerinin açıkla gösterileceği ifade edildi. Yeni özelliğe dair açıklamalarda bulunan Facebook Ürün Yöneticisi Anita Joseph ve Instagram Ürün Müdürü Georgina Sheedy-Collier, “Bu değişiklikler Facebook ve Instagram’da seçimleri koruma ve şeffaflığı artırma konusundaki geniş çabalarımızın bir parçasıdır.” ifadelerine yer verdi.

Instagram Vefat Eden Kişilerin Hesaplarını Belli Edecek

Şirket açıklamasında 2018 yılında Sayfa yöneticilerinin ülke konumları dahil olmak üzere daha fazla bilgi vermeye başlamıştı. Bu sayede insanların takip ettikleri sayfalar hakkında fikir sahibi olması sağlanıyor. Artık bu özellik yüksek etkileşim sahibi tüm kullanıcılar için geçerli olacak gibi görünüyor. Sosyal medya devi yeni uygulamasını ABD’de sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediyor. Önümüzdeki günlerde dünya genelinde milyonlarca popüler hesap üzerinde bu özellik kullanılabilir olacak.

İlgili Haber:  Ethereum Yükselen Piyasa Değeri ile PayPal’ı Geride Bıraktı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın