EPDK Başkanı Yılmaz: Deprem bölgesinde akaryakıt temininde kısıtlama kaldırıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) deprem bölgesinde akaryakıt ikmal sorunu yaşanmaması için tedbirlerin alındığını bildirmişti.

“HİÇBİR KISITLAMA HİÇBİR MEVZUAT ENGELİ YOKTUR”

Kısıtlamaya ilişkin açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, şunları kaydetti:”Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren bölgeye yönelik akaryakıt ikmalinin hızlandırılması için gerekli adımları attık ve mevzuata yönelik kısıtları kaldırdık. Bayilere akaryakıt ikmali ve vatandaşlarımızın akaryakıt temini konusunda hiçbir kısıtlama hiçbir mevzuat engeli yoktur. İkmal süreçleri vakit kaybı olmaksızın sürdürülmekte, ihtiyaçlar ivedilikle karşılanmaktadır.”

KISITLAMA KARARI ALINMIŞTI

EPDK, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen depreme ilişkin, akaryakıt dağıtıcı ve bayi dernekleriyle görüşüldüğünü, deprem bölgesinde akaryakıt ikmal sorunu yaşanmaması için tedbirlerin alındığını bildirmişti.Bir önceki açıklamada “Depremden zarar gören ya da etkilenen bütün akaryakıt istasyonlarının otomasyon sistemlerine ilişkin mevzuattan kaynaklanan yükümlülükleri 30 gün süre ile ertelenmiştir.” ifadeleri yer almıştı. Depremzedeler İçin Ücretsiz Barınma Yerleri SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi. Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Mustafa Yılmaz Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Windows 10’un Your Phone Uygulamasına Samsung Kullanıcılarını Memnun Edecek Özellik Geliyor

Yorum yapın