Dolar/TL, 18,86 seviyesinden işlem görüyor

Dolar/TL, yeni güne yatay başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla 18,8550’den işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,1 artışla 20,1840’tan, sterlin/TL yüzde 0,2 yükselişle 22,7470’ten satılıyor.

DOLAR ENDEKSİ 103,7 SEVİYESİNDE

Dolar endeksi, dün ABD’de beklentilerin üzerinde gelen perakende satışların ardından 104,1’i test ederken, bugün yüzde 0,2 azalışla 103,7 seviyesinde bulunuyor. Avro/dolar paritesi de önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1,0710’dan işlem görüyor.

DEPREM HABERLERİ İZLENECEK

Analistler, açıklanan verilerle merkez bankası para politikalarına yönelik beklenti ve yorumların değişkenlik gösterdiğini belirterek, varlık fiyatlarında yön arayışının bir müddet daha gündemde kalabileceğini söyledi. Yurt içinde alınan tedbirlerin etkisiyle TL varlıklara ilginin sürmesinin beklendiğini ifade eden analistler, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin haber akışının da izlenmeye devam edileceğini kaydetti.

104,5 SEVİYESİ DİRENÇ

Analistler, bugünün veri gündeminde yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD’de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), konut başlangıçları ve inşaat izinlerinin öne çıktığını dile getirerek, teknik açıdan dolar endeksinde 104,5 seviyesinin direnç, 103’ün destek konumunda olduğunu bildirdi. Depremzedeler İçin Ücretsiz Barınma Yerleri Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Kaynak: AA / Ekonomi

Amerika Birleşik Devletleri Sterlin Finans Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Asya Gündemindeki Yoğunluğa Hong Kong, Kore ve Tayvan GSYİH’leri de Eklenecek

Yorum yapın