Dolar/TL, 18,64 seviyesinden işlem görüyor

Dolar/TL, yeni güne de yatay başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla 18,6390’dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,1 azalışla 19,5360’tan, sterlin/TL yüzde 0,1 yükselişle 22,7320’den satılıyor.

DOLAR TALEBİ GÜÇLENDİ

ABD’de dün açıklanan makroekonomik veriler sonrası ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artışlarına beklenenden daha uzun süre devam edebileceğine yönelik endişelerle dolar talebi güçlendi.Dolar endeksi dün 104,1’le 28 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeyi görmesinin ardından söz konusu gelişmelerle yükselişe geçti ve günü yüzde 0,7 artışla tamamladı. Şu sıralarda dolar endeksi önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 105,4 seviyesinde bulunurken, avro/dolar paritesi yatay seyirle 1,0480’den işlem görüyor.

GÖZLER ABD’DE DIŞ TİCARET DENGESİ VERİLERİNDE

Bugün yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise ABD’de dış ticaret dengesi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 104’ün destek, 106’nın direnç konumunda bulunduğunu bildirdi. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Kaynak: AA / Ekonomi

Tam Gemi Şok Denemeleri Sterlin Finans Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Moderna Hisseleri Çocuklara Yönelik Aşı Gelişmesiyle Güne Artıda Başladı

Yorum yapın