Dirt 5 Bekleyenler için PlayStation 5 Videosu Ortaya Çıktı

Yarış tutkunları için geliştirilen çok sayıda video oyun bulunuyor. Need For Speed, Forza Horizon, Formula 1, Grid, Colin McRae Rally ve Dirt serileri sevilen başlıca oyunlar arasında yer alıyor. Codemasters’ın geliştirdiği serinin son oyunu Dirt 5 önümüzdeki gün oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Daha önce oyuna dair pek çok fragman ve video paylaşılmıştı. Son olarak Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 için hazırlanmış bir oynanış videosu ortaya çıktı.

Oyun yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox Series X’te 120 FPS ile oynanabilecek. PS5 kullanıcıları ayrıca 3D ses ve DualSense desteklerine sahip olacak. Geliştiriciler Dirt 5’in PS4’e nazaran PlayStation 5 ile çok daha etkileyici bir deneyim sunacağını belirtiyor.

Nintendo Switch Artan Satış Rakamları ile Şirketi Konsol Rekabetinde Güçlendiriyor

Dirt 5 direktörü David Springate, Dirt 5’in PlayStation 5’e sahip olacağı en büyük farkın DualSense desteği olduğunu belirtiyor. Cihazda bulunan uyarlanabilir tetikçiler, Dirt 5 oyuncularına daha fazla geri bildirim seçeneği sunuyor. Oyuncular bu sayede farklı zeminlerde araba sürmenin keyfini yaşayabilecek.

Diğer yandan oyunu kulaklık ile oynayacak kişiler için 3D ses desteğinin de eklendiği belirtiliyor. Bu da kullanıcılara otomobilin içinde oldukları hissini yansıtacak. Dirt 5 6 Kasım tarihinde oyuncular ile buluşacak. PS4 için oyuna sahip olanlar PS5 aldıklarında ücretsiz olarak oyunu yeni nesil konsola aktarabilecek.

Codemaster’ın yeni yarış oyunu PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve bulut destekli platform Google Stadia’da oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyunun PlayStation 5 için hazırlanan oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Hobi – Eğlence

İlgili Haber:  Instagram Kamera ve Mesaj Uygulamaları için Yeni Özellikler Test Ediyor

Yorum yapın