Dikkatli vatandaş fark etti! Aynı ürünün 4 farklı marketteki etiket fiyatı “Bu nasıl olabilir?” dedirtti

Vatandaşın en çok şikayet ettiği konuların başında yüksek gıda fiyatları geliyor. Son aylarda marketlerin uyguladığı art arda gelen zamlar, fahiş fiyatlar vatandaşı canından bezdirdi. Zam yağmuru öyle bir hal aldı ki bazı marketlerde gün aşırı etiketler değiştirildi.

ETİKETLER SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Konu hakkında şikayetler artınca 5 büyük zincir markete yönelik operasyon başlatıldı ve raflardaki etiketler mercek altına alındı. Ancak bu soruşturma da marketlerin tutarsız etiket politikasına fayda etmedi.

AYNI ÜRÜN FARKLI FİYATLAR

Son olarak bir ürünün 4 farklı markette birbirinden alakasız fiyatlara satışa sunulduğu ortaya çıktı. 200 gramlık rendelenmiş mozzarella peyniri bir markette 45,90 liraya satılırken, bir başka markette ise 69,90 TL’ye satışa sunuldu. Aynı ürünün 400 gramlık paketi ise başka bir marketin uygulamasında 23,30 lira olarak kaydedildi. İşte o ürünler: Aynı ürün, farklı fiyatlar! Marketlerdeki tutarsız etiketler pes dedirttiAynı ürün, farklı fiyatlar! Marketlerdeki tutarsız etiketler pes dedirttiAynı ürün, farklı fiyatlar! Marketlerdeki tutarsız etiketler pes dedirttiAynı ürün, farklı fiyatlar! Marketlerdeki tutarsız etiketler pes dedirttiGözde Nur Bayar Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Ekonomi

Zam Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Ons 1800 Dolar Altına İnerken, Gram Altın Toparlanmakta Güçlük Çekiyor

Yorum yapın