Call of Duty: Mobile, iOS ve Android’de Toplam 250 Milyon İndirme Sayısı ile PUBG Mobile’ı Solladı

Son yıllarda battle royale türündeki oyunlara büyük bir ilgi söz konusu. PUBG, Fortnite, Apex Legends akla ilk gelen oyunlar oluyor. Diğer yandan PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile gibi akıllı telefonlar için geliştirilen battle royale oyunları da milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Mobil oyunların ücretsiz olması nedeniyle çok daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Activision geçtiğimiz yıl Call of Duty: Mobile’ı iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Oyun kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirildi. Bugüne kadar PUBG Mobile’ın rakiplerine göre büyük bir üstünlüğü vardı. Sensor Tower tarafından yapılan son araştırma zirvenin değiştiğini ortaya koydu. Call of Duty: Mobile indirme sayısı ve geliri ile rakibi PUBG Mobile’ı geride bırakmayı başardı.

Call of Duty Mobile Zirvede

Activision ve Tencent’in ortaklaşa geliştirdiği oyun çıkalı bir yıl bile olmadan en büyük rakibi PUBG Mobile’ı geçti. Sensor Tower tarafından paylaşılan rapora göre Call of Duty: Mobile’ı 250 milyondan fazla kişi mobil cihazına indirdi. PUBG Mobile’ın indirme sayısı ise 236 milyon seviyesinde. Araştırma Call of Duty: Mobile’ın ilk çıktığı günden bu yana geçen 265 günlük zaman dilimi üzerinde yapıldı.

Fortnite’ın mobil sürümü ise bu süre içerisinde 78 milyon kişi tarafından indirildi. Call of Duty: Mobile gelir olarak da PUBG Mobile’ın önüne geçmiş görünüyor. Oyuncuların yaptığı harcama karşılaştırmasında Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile’dan yüzde 78, Fortnite Mobile’dan yüzde 83 daha fazla gelir elde etti.

PUBG Mobile Tutkunları için Livik Haritası Duyuruldu

Popüler oyun en iyi performansını ise geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde kaydetti. Oyun geliştiricisine çıktığı ilk ay içerisinde 55 milyon dolar kazandırmıştı. Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde ise Call of Duty: Mobile 53 milyon dolar gelir sağladı.

İlgili Haber:  Wall Street Yüksek Enflasyona Rağmen Artıda Açılırken S&P 500 Rekor Kırdı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Hobi – Eğlence

Yorum yapın