Bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 8 kuruş zam gelmesi bekleniyor

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN ZAM GELİYOR

16 Aralık Cuma gününden itibaren benzine 1 lira 8 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL’DA LİTRE FİYATI 19 LİRA 13 KURUŞA YÜKSELECEK

Yarından itibaren geçerli olacak zamlarla birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 18 lira 51 kuruşa , Ankara’da ise 18 lira 72 kuruşa yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Erdem Aksoy Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Ekonomi

Zam Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan "Kendinizi başarılı hissediyor musunuz?" sorusuna çok konuşulacak yanıt

Yorum yapın