Bitcoin Sert Düşüş ile 50 Bin Dolar Desteğine Yaklaştı

Bitcoin son günlerdeki düşüşünü hızlandırdı ve 50.000 dolar desteğine kadar yaklaştı. Kripto para geçtiğimiz haftalarda 61.800 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yükseğini test etti ve bu seviyeden geri dönüş başlattı. Günlük grafikte yüzde 10 değer kaybı yaşayan kripto para 50.600 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüş Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin de aşağı yönlü hareketini hızlandırdı. ETH günlük grafikte yüzde 9 düşüşte ve 1.560 dolar seviyesinden işlem görüyor. Binance borsasının coini BNB ise 227 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Kaynak: piyasa.paratic.com

Son dönemde Bitcoin’de kurumsal alımlar, kripto para biriminin yükselişine zemin hazırladı. MicroStrategy alım yapan en büyük kurumsal şirket olarak öne çıkıyor. Diğer yandan Tesla daha önce 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz gün ise Tesla araç satışlarında Bitcoin kabul edeceğini duyurdu.

Bu duyuru sonrası kripto paranın değerinde artış yaşansa da an itibariyle sert bir düşüş gözlemleniyor. Yaşanan düşüş nedeniyle Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon doların altına düştü. Kripto para birimi 51.000 dolar seviyesine geri döndü ve burada yükseliş mücadelesi veriyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Ekonomi

İlgili Haber:  En Büyük Teşvikler Arasındaki Hindistan’ın Paketi Göründüğünden Küçük

Yorum yapın