Belediyeden işçilere yüzde 34’lük zam! En düşük maaş 12 bin lira oldu

Kastamonu Belediye Meclisi, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, çalışanlara müjde vererek en düşük maaşı 12 bin TL olarak belirlediklerini duyurdu.

“ZAMLAR ENFLASYONUN ALTINDA KALDIĞI İÇİN İYİLEŞTİRME YAPIYORUZ”

Yaptıkları artış ile çalışanları enflasyona ezdirmediklerini belirten Başkan Vidinlioğlu, “Daha öncesinden bizlerin vermiş olduğu bir söz vardı, bugün bu sözümüzü yerimize getirmenin sevincini yaşıyoruz. Belediyemizde en düşük maaşı 12 bin Türk lirası olarak belirledik. Belediyemizde çalışan kadrolu ve şirket işçilerine verdiğimiz ücret zam oranları enflasyonun altında kaldığından ücretlerine 1 Ocak’tan itibaren asgari ücrete gelen artışı da göz önünde bulundurarak iyileştirme yapıyoruz. ” dedi.

“YEMEK ÜCRETLERİNİ DE GÜNLÜK 55 TL OLARAK DÜZENLİYORUZ”

Vidinlioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Kadrolu ve şirket personellerimizin yemek ücretlerini de 1 Ocak’tan itibaren günlük net 55 Türk lirası olarak düzenliyoruz. Toplam artışları göz önüne aldığımızda Kastamonu Belediyesi olarak çalışanlarımıza en düşük 12 bin Türk lirası maaş vereceğiz. Bununla birlikte belediyemizde sözleşmeli personelin net ücretlerinde 2 bin 550 Türk lirası artış yapıyoruz. Bu artışlarla işçilerimizin ücretlerinde yüzde 30, sözleşmeli personelimizin ücretlerinde ise ek ödemelerde dahil yüzde 30 ile 34’lük bir oranda artışı sağlamış oluyoruz. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Kastamonu Belediyesi Kastamonu Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Twitter Gündemi Devalüasyon, Borsa ve Altın Maddeleriyle Ekonomiye Odaklandı

Yorum yapın