Araç sahiplerini sevindiren gelişme! Motorinden sonra bir indirim de benzine geldi

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin, LPG ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

77 KURUŞLUK İNDİRİM

Benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 77 kuruş indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 21,92 liraya kadar düştü. Geçtiğimiz hafta 1.56 kuruşluk indirimin uygulandığı motorin grubunda ise yeni bir zam ya da indirim beklenmiyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Gözde Nur Bayar Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Ekonomi

Zam Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Instagram’da Kullanıcılar Bağış Kampanyaları Düzenleyebilecek

Yorum yapın