Apple’ın Yeni Telefonu iPhone SE 2020 Sağlamlık Testine Girdi

ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl piyasaya sürdüğü iPhone modellerini milyonlarca kişiye ulaştırıyor. Akıllı telefon pazarının en güçlü üreticilerinden biri olan Apple, son yıllarda uygun fiyatlı telefonları ile öne çıkıyor. iPhone XR, iPhone 11 modelleri son yılların en çok satan akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde ise uzun zamandır beklenen yeni nesil iPhone SE modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Teknoloji devi telefonu 40 ülkede satışa sundu.

iPhone SE 2020’nin piyasaya çıkması ile beraber test videoları da gelmeye başladı. Birkaç gün önce telefonun parçalarına ayrılma videosunu sizlere aktarmıştık. Telefonun iç yapısı iPhone 8 ile neredeyse aynı görünüme sahip. Yeni video ise telefonun sağlamlığını merak edenler için geliyor. Akıllı telefon üzerinde yaptığı test videoları ile bilinen YouTube yayıncısı JerryRigEverything, iPhone SE 2020 üzerinde sağlamlık testi gerçekleştirdi.

Apple’ın Uygun Fiyatlı Üç iPhone’u Kamera Testinde Karşılaştırıldı

Teste ekran çizilme işlemi ile başlanıyor. 4.7 inç LCD ekranı olan iPhone SE, beşinci seviyeye kadar dayanıklılık sergiliyor. Telefonun arka kamerasına yapılan çizilme testinde ise sekizinci seviyeye kadar mukavemet gösteriliyor. Ekranı ateşe tutulan iPhone SE 2020’nin üzerinde siyah bir leke oluşuyor ancak bu leke kısa süre sonra ortadan kalkıyor. Testin son aşamasında ise bükülme işlemi yapılıyor ve cihaz bu testten de başarıyla çıkıyor.

Genel itibarıyla bakıldığında iPhone SE 2020’nin günümüzdeki diğer akıllı telefon modelleri ile benzer bir sağlamlığa sahip olduğunu söylemek mümkün. A13 Bionic işlemcisi bulunan telefon 3 GB RAM’e sahip. Telefon 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri ile geliyor. 12 MP arka kamerası bulunan telefonun ön tarafında ise 7 MP kamera yer alıyor. Apple iPhone SE 2020 için beklentiler ışığında 399 fiyat etiketi belirledi. Cihaz ülkemizde 5.299 TL başlangıç fiyatı ile satışa sunuldu. iPhone SE 2020 için yapılan sağlamlık testini videodan izleyebilirsiniz.

İlgili Haber:  Cooperman: Koronavirüs Kapitalizmi Sonsuza Dek Değiştirecek

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın