Apple’ın iPhone 12 Üretiminde Gecikme Yaşayacağı İddia Edildi

ABD’li teknoloji devi Apple her yıl piyasaya sunduğu iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarının baş aktörlerinden biri olmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 serisini tanıtmış ve kullanıcılarından olumlu yönde geri dönüşler almıştı. Son olarak ise bütçe dostu yeni nesil iPhone SE modeli geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Şirket bir yandan da yılın sonuna doğru tanıtacağı iPhone 12 modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yeni amiral gemilerinin geliştirme süreci devam ederken, şirkete yakın kaynaklardan yeni iddialar ortaya atılıyor. Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını nedeniyle pek çok şirketin üretimlerinde aksamalar yaşandı. Apple’ın üretim tesislerinin büyük bölümü Çin’de bulunuyor ve geçtiğimiz günlerde tedarik zincirinde sorunlar yaşandığı belirtilmişti. Yeni bir iddiaya göre Apple, iPhone 12 modellerinin üretimine geç başlayabilir.

iPhone 12 için Yeni İddia

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre teknoloji devinin iPhone 12 modellerinin üretimine planlanandan bir aç geç başlayabileceği ifade ediliyor. Şirketin yeni amiral gemilerinin dört modelden oluşması bekleniyor. 5.4, 6.1 ve 6.7 inçlik ekran boyutları ile gelecek telefonların tamamında OLED ekran paneli kullanılacağı belirtiliyor. Teknoloji devi daha önce piyasaya sürdüğü iPhone XR, iPhone 11 ve son tanıtılan iPhone SE 2020 modellerinde LCD ekranlara yer vermişti.

Bilindiği üzere şirket her yılın Eylül ayı içerisinde yeni iPhone modellerini tanıtıyor. Ortaya çeşitli iddialar atılsa da, iPhone 12 serisinin Eylül ayının sonlarına doğru tanıtılması planlanıyor. The Wall Street Journal’in haberinde üretimde gecikme yaşanmasına rağmen telefonların çıkış sürecinde bir erteleme olmayacağına dikkat çekiliyor. Telefonların üretiminin Temmuz ve Eylül ayları içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Apple’ın Yeni Telefonu iPhone SE 2020 Sağlamlık Testine Girdi

İlgili Haber:  Novavax Hisseleri %90 Etkili Aşı Gelişmesiyle Sert Yükseldi

Uzmanlar üretimde yaşanması muhtemel gecikme nedeniyle ilk etapta iPhone 12 modellerinin temi edilmesinde bazı sıkıntılar yaşanabileceğini belirtiyor. Apple geçtiğimiz yıllarda da benzer sıkıntıları yaşamıştı. iPhone X modeli 2017’de Eylül ayında tanıtılmış ancak tedarik sorunları nedeniyle Kasım ayında kullanıcıların eline ulaşmıştı.

Aynı şekilde iPhone XR modelinde de LCD ekran tedarikinde yaşanan sıkıntı kaynaklı Ekim ayında piyasada yer almıştı. Corona virüsünün dünya genelinde büyük hasar yarattığı şu dönemde iPhone 12 serisinde yaşanması muhtemel bir gecikme kimse için şaşırtıcı olmayacaktır.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın