Apple Yeni Tanıttığı Mac Modelleri için Ünlü İsimlerin Olduğu Bir Reklam Yayınladı

ABD’li teknoloji şirketi Apple dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. 2 trilyon doları aşkın piyasaya değerine sahip şirket her yıl tanıttığı birbirinden iddialı ürün ve servisler ile milyonlarca insana ulaşıyor. Apple’ın en iddialı olduğu ürünlerinin iPhone ve Mac serileri olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz haftalarda iPhone 12 modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi ve kullanıcıların dikkatini çekmişti. Son olarak dün akşam One More Thing adında bir etkinlik daha düzenlendi. Bu etkinlikte ise Apple’ın ilk kez kendi işlemcisinin olduğu Mac modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. M1 adı verilen işlemci ile Mac Mini, 13 inç MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’nun tanıtımı yapıldı.

Apple’ın 2021’de Yeni iPhone SE Modeli Çıkarması Beklenmiyor

Tüm bu ürünler 5 nm mimarisi ile üretilen M1 işlemcisinden güç alacak. Teknoloji devi tanıttığı ürünlerin daha fazla ses getirmesi adına dikkat çeken reklam filmleri yayınlamayı sıkça tercih ediyor. Hatırlanacağı üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yayınlanan reklam filmi ile 30 milyonu aşkın izlenme sayısı elde edilmişti.

Yeni reklam filmi Behind The Mac yani Mac’in arkasındakiler adıyla paylaşıldı. Mac modellerinin vurgulandığı reklam filmi birbirinden ünlü isimlere ev sahipliği yapıyor. Reklamda Lady Gaga ve Alicia Keys gibi ünlü isimlerin yanı sıra Nobel ödüllü yönetmen Malala Yousafzai ve Lady Bird, Little Women filmleriyle adından söz ettiren yönetmen Greta Gerwig yer alıyor.

Bu isimlerin yanı sıra gazeteciler, dijital içerik oluşturucları da reklamda karşımıza çıkıyor. Apple’ın 1 dakikalık reklam filminde yer alan diğer ünlü isimler sırasıyla, Kendrick Lamar, Gloria Steinem, Billie Eilish, RuPaul, Tarana Burke, Spike Lee, Stephen Colbert, Takashi Murakami ve Saul Perlmutter oldu. Teknoloji devinin yeni Mac modelleri için hazırladığı ve yıldızlar geçidine yer verdiği reklam filmini videodan izleyebilirsiniz.

İlgili Haber:  Aklına aldığı ekmeği tartmak gelince kul hakkını ortaya çıkardı: Tüm vatandaşlarımız dikkat etsin

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın