Apple Watch, iPhone Harici Spotify Desteğine Kavuşuyor

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Apple geliştirdiği ürün ve servisler ile milyonlarca kişiye erişim sağlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemileri iPhone 12 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni telefonlar tüketicilerin fazlasıyla beğenisini kazanmış durumda. Önümüzdeki günlerde ise Apple Silicon işlemcisine sahip ilk Mac modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruda One More Thing adıyla bir etkinlik daha düzenleneceği açıklandı. Bu etkinlik 10 Kasım tarihinde düzenlenecek. Apple’ın güçlü olduğu alanlardan birisi ise giyilebilir teknoloji sektörü olmakta. Teknoloji devi uzun zamandır bu sektörün lideri konumunda.

Giyilebilir teknoloji denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi Apple Watch oluyor. Kullanıcıları akıllı saatleri ile iPhone bağlı kalmadan pek çok işlemi yapabildiği ürün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak uzun zamandır beklenen Spotify akış desteği Apple Watch kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Apple Watch, Spotify Desteğine Kavuştu

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber dijital müzik servisleri hayatımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri haline geldi. Bu servisler arasında İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify’ın öne çıktığını söyleyebiliriz. Kullanıcı sayısı olarak Spotify pazarın büyük bölümünü domine ediyor.

Apple Watch kullanıcıları uzun yıllardır Spotify’ı kullanabiliyor ancak bunun için iPhone ihtiyaç duyuyordu. Yani sadece Spotify’ın iOS uygulamasında çalan müzikler kontrol edilebiliyordu. Pek çok kullanıcı ise Apple Watch tarafında bunun bağımsız bir şekilde kullanılabilmesini talep ediyordu.

iPhone 12 Ailesinin En Yavaş Şarj Olacak Üyesi Belli Oldu

Apple’ın da uzun zamandır bu konuda çalışmalar yaptığı biliniyordu. Teknoloji devinden beklenen açıklama geldi ve Apple Watch için iPhone’dan bağımsız müzik akış desteğinin kullanıma sunulduğu duyuruldu. Özetlemek gerekirse Apple Watch modelleri herhangi bir kablosuz bağlantı ile kulaklıkları ile bağlantı kurarak Spotify deneyimine iPhone’larından bağımsız olarak ulaşabilecek.

İlgili Haber:  Binance Düzenleyicilerin Baskısıyla Hisse Senedi Token Satışlarını Durdurdu

Bir yetkili konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Kullanıcıların istedikleri yerde ve istedikleri zaman Spotify’ı dinlemelerini sağlayan deneyimler geliştirmeye odaklandık. Cihaz veya platform ne olursa olsun. İlk test döneminden sonra, şimdi Apple Watch’ta Spotify için akış yeteneklerini kullanıma sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Yine de özelliğin kademeli olarak kullanıcılara ulaşacağı belirtiliyor.

Spotify ile Apple İş Birliği Artıyor

Spotify’ın henüz çevrimdışı dinleme özelliğini sunmaması nedeniyle kullanıcıların Apple Watch’larını internet ağına bağlaması gerekiyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Spotify, Siri’yi desteklemeye başlamıştı. Siri’nin Türkçe dil desteğine de sahip olması ile beraber kullanıcılar uygulamayı sesli olarak kullanmaya başlamıştı.

Sesli komut desteği sayesinde uygulama hızlı bir şekilde kullanılabiliyor. Akıllı saati her geçen gün kullanıcı dostu özellikler ile donatan Apple’ın önümüzdeki günlerde farklı yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın