Apple ve Samsung’un En Güçlüleri iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra Hız Testinde Karşılaştı

Akıllı telefon üreticileri her yıl birbirinden iddialı modeller ile tüketicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile beraber geçmiş yıllardan bu yana daha üstün modellerin tanıtıldığına tanık oluyoruz. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO sektörün önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Tanıtılan telefonlar arasında giriş, orta seviye ve amiral gemileri bulunuyor. Yakın zamanda yine birbirine denk olarak görebileceğimiz üst seviye telefonlar tanıtılmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, büyük ekranı ile öne çıkan Galaxy Note 20 serisinin tanıtımını gerçekleştirmişti. ABD’li Apple ise geçtiğimiz günlerde iPhone 12 serisini görücüye çıkardı. Her yıl olduğu gibi Samsung ve Apple’ın üst seviye telefonlarının birbirileri ile karşılaştırıldığına tanık oluyoruz. Son olarak yeni amiral gemileri iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra hız testinde karşı karşıya geldi.

iPhone 12 Ailesi Selefi ile Pil Testinde Karşılaştı

Daha önce yapılmış olan testleri hatırlayacak olursak Geekbench 5 testinden Galaxy Note 20 Ultra 2770 puan almayı başarmıştı. iPhone 12 Pro ise aynı testten 3.882 puan ile ayrılmıştı. Bir YouTube kanalı ise bu iki telefonu özel bir hız testinde karşı karşıya getirdi. iPhone 12 Pro, 5 nm mimariye sahip A14 Bionic işlemciden güç alıyor. Galaxy Note 20 Ultra ise Exynos 990 işlemcisini bünyesinde barındırıyor.

PhoneBuff adlı YouTube kanalında iki aşamalı olarak hız testi gerçekleştiriliyor. İlk etapta telefonların uygulamaları çalıştırma hızı ve uygulamalar açıkken performans analiz ediliyor. Diğer aşamada ise daha önceden açılmış olan uygulamalar yeniden açılıyor ve ne kadar hızla çalıştırdığı test ediliyor. İlk aşamada iPhone 12 Pro’nun rakibinden 14 saniye daha hızlı olduğu görülüyor. İkinci aşamada ise iPhone 12 Pro, Galaxy Note 20 Ultra’ya 3 saniye fark atıyor.

İlgili Haber:  Yapılan Araştırmalar Oyun Oynayanlarda Şiddete Eğilimin Artmadığını Gösteriyor

iPhone 12 Pro’nun başlangıç fiyatı 799 dolar olarak açıklanmıştı. Galaxy Note 20 Ultra ise ülkemizde 12.999 TL fiyat ile satışa sunuluyor. Apple ve Samsung’un amiral gemilerinin karşı karşıya geldiği hız testini videodan izleyebilirsiniz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın