Apple Kendi İşlemcisini Taşıyan Mac’leri Tanıtacağı Etkinlik Tarihini Duyurdu

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi piyasaya değeri ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Şirket geliştirdiği ürünler ile milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. Geliştirilen ürünler düzenlenen etkinlikler ile görücüye çıkıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde iPhone 12 lansmanı düzenlendi ve yeni amiral gemilerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Şirket bir yandan da yeni Mac modelleri üzerinde çalışıyor.

Bugüne kadar sunulan Mac ürünleri Intel işlemciler ile kullanıcıların karşısına çıkıyordu. Geçtiğimiz aylarda Apple’dan yapılan açıklamada Apple Silicon işlemcisi ile geliştirilen yeni Mac modellerinin duyurulacağı açıklanmıştı. Bu işlemciler ARM tabanlı olacak. Ancak bu ürünlerin ne zaman tanıtılacağı bilinmiyordu. Apple’dan yeni etkinlik duyurusu geldi. Teknoloji devi One More Thing adlı bir etkinlik düzenleyeceğini ilan etti.

Apple’dan Yeni Etkinlik Duyurusu

Cupertino merkezli teknoloji devi 10 Kasım’da One More Thing (Bir Şey Daha) adıyla yeni bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Bu etkinliğin de geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinliklerde olduğu gibi çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor. Lansmanda uzun zamandır beklenen ARM tabanlı Apple Silicon işlemcisine sahip Mac modellerinin tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Şirket geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde iOS 14 ile beraber Apple Silicon teknolojisini duyurmuştu. Apple yeni yongalar ile Mac modellerinde kullanıcılara daha üstün bir performans sunacağını vadediyor. Tahminlere göre MacBook 12 inç, MacBook 14 inç ve iMac 24 inç ürünlerinin görücüye çıkması bekleniyor. Ayrıca WWDC etkinliğinde duyurusu yapılan macOS Big Sur işletim sisteminin de bu etkinlik sonrası kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Apple Tablet Satışlarındaki Üstünlüğünü Üçüncü Çeyrekte de Sürdürdü

Kesin olmamakla beraber AirTags ve AirPods Studio’nun da bu etkinlikte tanıtılma ihtimali bulunuyor. Ancak bu iki ürünün kullanıcılar ile buluşmasının 2021 yılını bulacağı belirtiliyor. Teknoloji devinin One More Thing mottosu ile düzenlediği etkinlik Türkiye saati ile 10 Kasım – 21.00’da düzenlenecek.

İlgili Haber:  YouTube, COVID-19 Nedeniyle Düşürdüğü Video Kalitesini Eski Haline Getiriyor

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın