Apple CEO’su Tim Cook iPhone SE’yi Tüm Android Telefonların Üzerinde Görüyor

ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl tanıttığı yeni iPhone modelleri ile dünyanın en çok konuşulan şirketlerinden birisi oluyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 11 serisini tanıtan şirket, Koronavirüs salgını nedeniyle beklediği satış rakamlarını elde edemedi.

Şirket buna rağmen yılın ilk çeyreği itibarıyla gelirlerini artırmayı başardı. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen bütçe dostu telefonu iPhone SE modelini tanıttı. iPhone 8’e benzeyen görünümü ile dikkat çeken telefon, uygun fiyatıyla da öne çıkıyor. Apple CEO’su Tim Cook, şirketin ilk çeyrek verilerini açıkladığı toplantısında yatırımcılar ile buluştu.

Teknoloji devinin patronu şirketin son durumu hakkında bilgiler verirken, diğer yandan yeni tanıttıkları iPhone SE modelinen bahsetti. Tim Cook’a göre yeni telefon Android modellerinin tamamından çok daha hızlı bir performans sunuyor. Bu açıklama hem Google’ın hem de Samsung ve Huawei gibi akıllı telefon üreticilerinin tepkisini çekebilir.

Tim Cook’tan iPhone SE için Övgü Dolu Sözler

Apple’ın patronu iPhone SE’nin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Telefonun özellikle gelir seviyesi düşük ülkelere çok daha yüksek satış oranlarına ulaşmasını beklediklerini söyleyen Cook, son derece uygun fiyat ile piyasaya sunduklarının altını çizdi. Cook’a göre bu telefon sayesinde pek çok Android kullanıcısı artık iOS kullanmaya başlayacak.

iPhone SE’nin en iyi Android telefonundan bile hızlı olduğunu söyleyen Tim Cook, bunun harika bir şey olduğunu ifade etti. Apple CEO’sunun açıklamalarından anlaşılacağı üzere iPhone SE’ye fazlasıyla güvendiğini söyleyebiliriz.

Apple ve Samsung’un Uygun Fiyatlı Telefonları Pil Testinde Karşılaştı

Şirketin gelecekte piyasaya süreceği iPhone modellerinin fiyatlandırma stratejisine dair sorulara net bir cevap vermeyen Cook, en iyi ürünleri uygun bir fiyat ile satmak istediklerini söyledi. Apple patronu bu durumun sadece iPhone SE için değil tüm telefonlar için geçerli olduğunun altını çizdi.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum %10’dan Fazla Düşüş Yaşarken Kayıplarını Geri Topluyor

Android Kullanıcıları iPhone SE Gibi Telefon İstiyor

Son dönemde Android kullanıcılarından gelen söylemler, Apple CEO’sunu sözlerinin haklılık payı olduğunu gösteriyor. iPHone SE, A13 Bionic işlemciden güç alıyor ve bu işlemci geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 11 serisinde yer alıyor. Apple’ın en güçlü telefonunda yer alan bu işlemcinin bütçe dostu iPhone SE modelinde sunuluyor olması, kullanıcılara üstün bir deneyimi ucuz fiyat ile ulaştırıyor. Telefon 399 dolar fiyat etiketi ile satılıyor.

A13 Bionic işlemcinin Snapdragon 966 ve bazı Snapdragon 865 işlemcili cihazlardan daha iyi bir performans sunduğu belirtiliyor. Kullanıcılar ise sosyal medyada ve çeşitli forumlarda neden böyle bir Android modeli olmadığını sorgulamaya başladı.

Pek çok kişi Android ekosisteminde iPhone SE benzeri bir ürün olmadığını ve üreticilerin bu eksikliğe cevap vermesi gerektiğini söylüyor. Android tarafında aynı fiyat ile satışa çıkan telefonların çok daha düşük işlemcilere sahip olduğunu söyleyebiliriz.İlerleyen dönemde bu talebe cevap verecek bir Android modeli gelir mi bekleyip göreceğiz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın