Apple CEO’su Tim Cook Geleceğe Dair Heyecan Veren Açıklamalarda Bulundu

ABD’i teknoloji devi Apple piyasaya sunduğu ürün ve servisler ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Güncel piyasaya değeri 2 trilyon doların üzerinde olan Apple, tüketicilerin heyecanla takip ettiği başlıca şirketler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 ailesinin tanıtımı gerçekleştirildi. iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinden oluşan seri kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekmiş durumda.

Cupertino merkezli şirketin CEO’su Tim Cook, tüketicilerin gelecekte de heyecan yaratacak ürünlere hazır olması gerektiğini söyledi. 2020 yılı içerisinde çok sayıda ürün duyurduklarını söyleyen Apple CEO’su, tüketicileri daha fazlasının beklediğini belirtti. Tim Cook duyuracakları ürünlerin ayrıntılarına değinmezken, şirketin bir süredir bazı şeyler üzerinde çalıştığı biliniyor.

Tim Cook’tan Çarpıcı Açıklamalar

Apple’ın patronu Tim Cook yaptığı açıklamalar ile her zaman dikkatleri üzerine topluyor. Ünlü isim şirketin yakın gelecekte heyecan yaratacak yeni ürünler tanıtacağını söyledi. Şimdiye kadar açıklanandan daha fazla ürünün yolda olduğunu söyleyen Cook, “Çok fazla detay vermeden, size bu yıl birkaç heyecan verici şeyin daha olacağını söyleyebilirim” diye konuştu.

Teknoloji devi bir süredir yeni bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor. Bu bilgisayarın önceki modellerden farklı olarak ARM tabanlı Apple Silicon işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. Apple bugüne kadar MacBook modellerinde Intel imzalı işlemcilere yer veriyordu. Cook’un açıklamalarından da yakında bu bilgisayarın tanıtılacağı anlaşılıyor.

Asyalı Tedarikçilerinin Hisseleri Apple Finansal Raporuyla Düştü

Diğer yandan teknoloji devi AirTags adı bir ürün üzerinde çalışıyor. Bu cihaz çeşiti aksesuarların kaybolmasını engellemek için geliştiriliyor. AirTags kaybolan cihazların nerede olduğunu yn bilgisi ile gösterecek.

Apple Dördüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Teknoloji devi ayrıca dördüncü çeyrek raporunu kamuoyu ile paylaştı. Temmuz – Eylül aylarını içeren raporda şirket 64.7 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Apple bir önceki çeyrekte de 64 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. Bu gelirin 26.44 milyar doları ise iPhone modellerinden elde edildi. Dijital servislerden ise 14.5 milyar dolar gelir elde edildi. Bu rakam bir önceki çeyrekte 12.5 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

İlgili Haber:  ABD, Huawei’nin SMIC’ten İşlemci Almasını Engellemek için Harekete Geçti

Apple son yıllarda giyilebilir teknoloji alanına da büyük yatırım yapmıştı. Dördüncü çeyrekte bu pazardan elde edilen gelir 6.5 milyar dolar seviyesinde oldu. Tablet satışlarından elde edilen gelir ise 23.72 dolar olarak açıklandı.

Açıklanan mali raporda yeni tanıtılan iPhone 12 modelleri yer almıyor. Bu veriler bir sonraki çeyrekte karşımıza çıkacaktır. Kasım ayında iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max modelleri tüketicilere sunulacak. Geçtiğimiz günlerde iPhone 12’ye olan yüksek talebin etkisiyle şirketin üretim kapasitesini artırdığı söylenmişti.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın