Altının gram fiyatı 1.128 lira seviyesinden işlem görüyor

Cuma günü, ons fiyatına paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,04 artışla 1.127 liradan tamamladı.
Altının gram fiyatı, yeni haftanın açılışında sınırlı da olsa yükseliş eğilimini koruyarak başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla 1.128 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.850 lira, Cumhuriyet altını da 7.500 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı cuma günü yüzde 1,02 artışla haftayı 1.855 dolardan tamamlamasının ardından, şu dakikalarda da 1.856 dolardan işlem görüyor. Dünya genelinde enflasyon endişesi varlık fiyatları üzerinde etkili olmayı sürdürürken, önemli merkez bankalarının söz konusu risklere nasıl cevap vereceğine yönelik belirsizlikler fiyatlamaları zorlaştırıyor.

ANALİSTLER NE DİYOR?

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın salı ve çarşamba günü Senato’da yapacağı açıklamalar ile cuma günü ABD’de açıklanacak istihdam raporundaki verilerin yatırımcıların odağında yer aldığını bildirdi. Fed’in gelecek üç toplantıda toplam 75 baz puan faiz artırabileceğinin öngörüldüğünü ifade eden analistler, bugün yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise Avro Bölgesi’nde perakende satışlar ve ABD’de fabrika siparişleri verilerinin takip edileceğini kaydetti. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.810 doların destek, 1.860 ve 1.880 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Kaynak: AA / Ekonomi

Amerika Birleşik Devletleri Cumhuriyet Finans Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Talep Baskısı ve Libya’nın Üretime Dönmesi Petrol Fiyatlarını Düşürdü

Yorum yapın