AK Partili Şamil Tayyar: Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı beklentilerin gerisinde kaldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) ilan ettiği enflasyon verileriyle birlikte memur ve memur emeklilerine verilecek enflasyon farkıyla emekli aylıklarına yapılacak zam oranları kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye yüzde 25 zam yapılacağını açıkladı.

ŞAMİL TAYYAR’DAN SES GETİRECEK ÇIKIŞ

Erdoğan’ın açıkladığı rakama ise AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar’dan dikkat çeken bir yorum geldi.AK Partili Şamil Tayyar: Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı beklentilerin gerisinde kaldıAK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar.

“ZAM ORANI BEKLENTİLERİN GERİSİNDE KALDI”

Tayyar sosyal medya paylaşımında, “Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı, maalesef beklentilerin gerisinde kaldı” dedi.

“İNANCIM O Kİ BİR TELAFİ DÜZENLEMESİ OLACAKTIR”

Tayyar mesajının devamında şunları kaydetti; “Memur da emekli de mutlu değil. Oysa sözleşmelilere kadro, asgari ücret ve EYT kararı büyük memnuniyet oluşturmuştu. İnancım o ki bir telafi düzenlemesi olacaktır.”AK Partili Şamil Tayyar: Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı beklentilerin gerisinde kaldıErdem Aksoy Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Şamil Tayyar AK Parti Memur Politika Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Spotify Geçmişe Yolculuk Etmek İsteyenler için Zaman Kapsülü Adlı Çalma Listesi Yayınladı

Yorum yapın