50 Milyon Fide Siparişi Alan Fade Gıda Hisseleri Devre Kesiciye Girdi

Genetiği değiştirilmemiş fide işinde her geçen yıl biraz daha büyüyen Fade Gıda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2021 sezonu için aldığı siparişi bildirdi. Buna göre; şirkete bağlı ortaklığı Hade Fidecilik Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. toplam 50 milyon adet fide siparişi aldı.

KAP’a yapılan bildirimde 50 milyon adet fidenin, şirketin full otomasyonlu, bilgisayar kontrollü akıllı seralarında 2021 ekim-dikim sezonu için sipariş edildiğini söyledi.

Şirket, “Bu siparişlerin 10 milyon adeti Fade Gıda’nın 2021 kurutma sezonu için Ege bölgesinde yerleşik sözleşmeli çiftçilerinden alınmış olup, kalan 40 milyon Fide siparişi ise piyasadaki firmalar ve bayilerden alınmıştır.” açıklamasında bulundu.

Güne 13,97 liradan açılan Fade Gıda hisseleri kısa süre sonra devre kesici uygulamasına girdi. Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler hafta başından bu yana devre kesici uygulamasına girerken, dünkü işlemler 12,7 liradan sonlanmıştı. Bugünkü işlemlere de hızlı yükselişle başlayan hisseler, devre kesicinin çalışmasına neden oldu. Hisseler TSİ 10.41 sularında %1,89 yukarı yönde 12,97 lirada seyrediyor.

Hisseler tek fiyattan emit toplama uygulamasına girerken, ilk direnç seviyesini 13,74 liraya taşıdı. Aşağı yönlü harekette ise 12,80 lira seviyesi takip ediliyor. Hisseler tüm zamanların en yüksek seviyelerinden işlem görüyor.

Fade Gıda, AB ülkeleri ve ABD başta olmak üzere Kanada, İsrail, Brezilya, Arjantin ve Meksika ile birlikte 22 ülkeye ihracat yapmaktadır. 2008 yılında 100.000 adet fide üretim kapasitesi ile başlayan faaliyetleri %100 bağlı ortaklığı Hade Fidecilik ile birlikte 80.000.000 adete kadar yükselmiştir.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Ekonomi

İlgili Haber:  Sony Bilgisayar Platformu için Daha Fazla Oyun Geliştireceğini Açıkladı

Yorum yapın